Життя у досконалих деталях
Обрати квартиру

Зворотній зв'язок

Маєте запитання? Зателефонуйте нам для детальної консультації

Скористатися акцією

Перепланування однокімнатної квартири в новобудові

Дата
Поділитись

Новобудови – це величезний простір для реалізації власних дизайнерських амбіцій щодо перепланування квартири, адже сучасні архітектурні рішення передбачають відкрите планування й відсутність несучих стін у приміщенні.

У сучасних будинках однокімнатна квартира – не хатинка кума Гарбуза, а повноцінне житло площею 40 та більше квадратних метрів із великою ванною кімнатою та просторою кухнею.

БК «Вертикаль» з гордістю презентує такі квартири в своїх нових ЖК.

Узаконення перепланування квартири

Узаконення перепланування квартири в новобудові відбувається досить легко. Цьому сприяють:

  • відсутність несучої стіни між кімнатою та кухнею;
  • велика площа основної кімнати;
  • Постанова № 1024 від 28.12.2016 «Про внесення змін до Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків», яка спрощує перепланування.

Будь-які дії, спрямовані на перепланування, контролюються в Україні Житловим кодексом, де чітко вказано, що можна та що в жодному разі не можна робити з помешканням. Головне – нічого не робити з несучими стінами, не міняти кухню й ванну кімнату місцями та не втручатися в інженерні конструкції.

Якщо не планується нічого з вищесказаного, то жодного дозволу не потрібно.

Щодо решти, то порядок перепланування квартири такий:

  • узгодити чернетку перепланування з місцевим архітектурним органом;
  • отримати остаточний варіант плану;
  • подати пакет документів на узаконення перепланування: право власності на житло, техпаспорт, заяву власника, погоджений архітектурний проект.

Далі залишилось отримати офіційний дозвіл на перепланування квартири й розпочинати удосконалення житла.

Перепланування однокімнатної квартири в двокімнатну

Найпоширеніший варіант перепланування – поділ кімнати на спальню та вітальню, іноді – кабінет.

За допомогою гіпсокартону можна поставити перегородку, яка майже повністю відокремить спальну зону. Якщо квартира кутова, то можна влаштувати дві повноцінні кімнати з вікнами.

Перегородки та ширми

Розсувні перегородки, штори або ширми – найпростіший варіант зонування, що не потребує жодних дозволів. За такого варіанта відокремлення зони відпочинку в квартирі буде більше світла та простору, але й жодної звукоізоляції.

Зонування за допомогою меблів

Для зонування за допомогою меблів підійдуть відкриті стелажі – простір буде виокремленим і водночас напівпрозорим. Інший випадок – шафа-купе чи сервант, коли куточок для ліжка повністю прихований від зайвих очей.

Висновки

Сучасні однокімнатні квартири проектуються з турботою про мешканців: вони великі за площею, просторі та світлі.

БК «Вертикаль» пропонує квартири, в яких легко зонувати спальне місце й вітальню, кабінет чи гардероб за допомогою гіпсокартону, склоблоків чи меблів.

З квартири можна зробити яскраву студію, об’єднавши вітальню з кухнею та передпокоєм. Затишок власників квартири та комфортний простір для життя – передусім.