Життя у досконалих деталях
Обрати квартиру

Зворотній зв'язок

Маєте запитання? Зателефонуйте нам для детальної консультації

Скористатися акцією

Що таке розтермінування квартири.

Дата публікації
Поділитись

Придбання квартири в розтермінування — гарна альтернатива кредитуванню. Купуючи житло на виплату, покупець виплачує його вартість фіксованими частинами протягом наперед визначеного строку.

Права власності на житло він набуває тільки після того, як буде проведено останній платіж. Розтермінування діє тільки на первинному ринку. Таку змогу надає забудовник.

Способи оплати житла

Якщо грошей немає, а житло дуже потрібне, певну суму покупцям готові надати:

  • Забудовники. У цьому разі вони надають розтермінування, за якого вартість квартири розбивають на кілька платежів. Відсоткова ставка зазвичай нульова. Розтермінування діє на первинному ринку. На вторинному ринку його найчастіше не пропонують. Розмір початкового внеску може коливатися від 5 до 80%. Класична тривалість розтермінування — до кінця будівництва будинку.
  • Банки. У разі покупки квартири на вторинному ринку, гроші за житло, що купується, продавцеві переказує банк. Покупець оформляє на цю суму кредит. Кошти йому доводиться повертати з урахуванням певної річної ставки. Строк кредитування може бути доволі довгим, наприклад до 10–20 років. Початкового внеску банк може й не вимагати. Відповідно, що таке розтермінування квартири, покупців на вторинному ринку не цікавить.

Якщо покупець передумає, у разі розтермінування він може вимагати свої кошти назад. У разі кредитування в банку такий поворот подій неможливий.

Квартири на виплату: нюанси

Якщо порівнювати з кредитуванням, терміни договорів придбання квартир з розтермінуванням значно менші. Найчастіше повну суму покупець повинен виплатити до завершення будівництва житла або введення його в експлуатацію. Мінімальний розмір початкового внеску — від 5-10%. Розстрочка — це вигідніше, ніж банківський кредит, тим, що надається без вимоги виплачувати додаткові відсотки. Водночас, залежно від ступеня готовності об’єкта будівництва, вартість житла (відповідно, і квартири загалом) може зростати. На неї може вплинути й зміна валютних котирувань. Тому під час укладання угоду на це варто звернути увагу.

Щоб залучити інвесторів і стимулювати їх виплатити вартість житла якомога швидше, забудовники влаштовують акції. У межах акцій покупцям пропонують фіксовану вартість квадратного метра, зокрема за умови виконання якоїсь умови (наприклад, у разі виплати всієї вартості житла до заданого терміну), можливість оселитися в придбаному житлі до завершення виплат, знижки в оплаті в разі дострокового погашення вартості тощо.

Розтермінування квартири в Івано-Франківську

Останнім часом забудовники, які пропонують клієнтам квартири в розтермінування в Івано-Франківську, почали реалізовувати вигідніші варіанти. Відновлено так звані довгострокові програми, учасники яких виплачують вартість квартири протягом 3-5 років. Додатково до збільшення строку виплати зменшується величина початкового внеску — від 5% вартості житла. Як і в разі короткострокового розтермінування, що більше сума початкового внеску, то дешевше обходиться квартира в підсумку.

Висновки

Порівняно з кредитуванням, придбання квартири в розтермінування призводить до меншого переплачування. Однак потрібну суму доведеться зібрати й викласти швидше (у середньому за 3 роки), ніж у разі кредитування (у середньому протягом 10 років). Водночас, якщо ваші життєві плани кардинально зміняться, виплачені за договором розтермінування кошти можна повернути. З банком така операція неможлива.